Tip

Koncept kontinua - Liedloffová Jean

KK

 

Autorka v knize jasně vysvětluje, jak je potřeba zacházet s našimi nejmenšími, aby z nich vyrostly spokojené a samostatné děti. 

  • Momentálně nedostupné
198 Kč
Kategorie: Knihy
Hmotnost: 0.32 kg
Nakladatelství:: Dharmagaia
 

V této knížce nenajdete žádný konkrétní postup nebo návod. Ale je zcela zásadní pro ten pocit, že to může jít i jinak. Každý svým dětem přeje v životě, aby byly šťastné. A tady je krásně napsáno, jaký je rozdíl mezi dětmi "moderní civilizace" a indiánskými dětmi. Tohle pro mě bylo to PROČ si to udělat po svém. Knížka Šťastné dítě, spokojený rodič potom vznikla jako má reakce na to JAK. Určitě doporučuji obě dvě. Nejdříve PROČ - Koncept kontinua a potom JAK - Šťastné dítě, spokojený rodič.

ANOTACE

Autorka ve své světově proslulé knize odhaluje, proč jsou lidé žijící na Západě tak nespokojení a často nešťastní. Po několika expedicích mezi jihoamerické indiány rozpoznala, že tyto pocity mohou pramenit z neuspokojených potřeb miminek a malých dětí, které se na Západě snažíme vychovávat podle všemožných teorií, jen ne podle vlastní intuice a evolucí vytvořených jednoduchých pravidel a očekávání.

V knize, kterou napsala již v r. 1975, velmi jasně a přesvědčivě vysvětluje, jak je potřeba zacházet s našimi nejmenšími, aby z nich vyrostly spokojené a samostatné děti a posléze dospělí lidé, kteří si nepotřebují "léčit" své deprivace z dětství všemi možnými způsoby, počínaje drogovou závislostí a konče nezdravými partnerskými vztahy, a jsou schopni vést plnohodnotný život, jenž nebude naplněn věčnou nespokojeností a hledáním "něčeho", co nalézt nelze. Našemu vlastnímu životu tak dává úplně nový rozměr a pomáhá lidem najít jednoduchou, a přitom málo předvídatelnou odpověď na často kladenou otázku - proč nejsme šťastní.

Koncept kontinua se dočkal vynikajícího kritického přijetí, byl přeložen do třinácti světových jazyků a inicioval vznik rozsáhlé komunity rodičů na celém světě, kteří se řídí jeho principy při výchově svých dětí.

Přeložila Bora Berlinger. Edice Nová éra.

 

Jean Liedloffová
Koncept kontinua
Hledání ztraceného štěstí pro nás a naše děti
ISBN 978-80-86685-79-3., 174str.