Maminko maluj - arteterapie v těhotenství

22787

Těhotenství zachycené ve třiceti obrázcích intuitivni kresby, příběh cesty, na níž se pastelky a blok papíru staly těhotné ženě věrným společníkem. Autorka nachází a skrze svou zkušenost nabízí metodu intuitivní kresby, která jí pomáhá obrátit se k sobě, k očekávanému dítěti a posunout se od rozumové racionality k intuici.

  • Momentálně nedostupné
320 Kč
Kategorie: Knihy pro rodiče
 

Kniha přináší vyprávění autorky o její čtyřicetitýdenní cestě na konec neznáma, k okamžiku, o kterém žena nedokáže s jistotou říci, jak dopadne, k okamžiku, o kterém s jistotou dokáže říci jen jediné: Čekáme miminko. 

Příběh mapuje dobu, kdy "NEVÍM" bývá odpovědí nejen na otázku: Kluk nebo holka? Autorka hledá a nalézá v intuitivni kresbě pro sebe způsob, který jí pomáhá se ctí bruslit mezi vlastními pocity a tlakem přicházející z jejího okolí. Výtvarnou činností relaxuje a dostává se do okamžiků soustředěného volně plynoucího klidu. Opakovaně zaznamenává proměnu svých nálad a pocitů v průběhu kreslení obrázku: posun od strachu, pochybností a nejistoty k radosti, lehkosti, víře a důvěře.

Čas, kdy si kreslí je pro ní zároveň způsobem první hry s očekávaným dítětem. Je to čas vědomě věnovaný dítěti.

Ve zpětném pohledu pak autorka shledává, ze jí intuitivni kresba pomohla uvolnit její silně vybudovanou racionální složku osobnosti vědkyně, což považuje za jeden z důležitých předpokladů zdárného průběhu porodu.

 

Autorka: Kateřina Borčin - Mocová 

Brožovaná, 155 stran, formát přibližně A5