• 1 z 3

Skřítek Javořík a víla Ostružinka provedou děti tím, co se během celého roku děje v lese a vysvětlí jim, co se v lese děje v kterou roční dobu. 

 

  • Momentálně nedostupné
189 Kč
Kategorie: Knihy pro děti
Hmotnost: 0.45 kg
 

Knížka Pohádky z lesa obsahuje 24 pohádek, které jsem napsala pro svoje děti. Tehdy jim bylo 6 a 3 roky. Pohádky jsou poměrně krátké, takže je dobře vydrželo neposednější šestileté i "posednější" tříleté. Rokem v lese děti provází víla Ostružinka a Skřítek Javořík. V každé pohádce je nějaká událost/zvíře/cokoliv, co by mě v přírodě a v lese zaujalo. A vždy je pohádka trošku naučná, aby si z ní děti něco odnesly. Jaké bylo mé překvapení, když má dcera na prezentaci ve škole odpovídala téměř přesnou citací pohádky, protože si z ní pamatovala pointu.

Abych děti do pohádek co nejvíce vtáhla, poprosila jsem svou kamarádku, výtvarnici Jitku Koldovou, o ilustrace - omalovánky. Musím říci, že pak práce s pohádkami dostala úplně nový rozměr a děti to moc bavilo. Ke každé pohádce je tedy v knížce k dispozici omalovánka a ještě vzadu vystřihovací figurky, ze kterých si můžete udělat divadýlko nebo ozdoby na záclony například. Prostě počítá se, že se s knížkou bude pracovat, fantazii se meze nekladou. :)

Knížka navíc kromě vzdělávání dětí podporuje i nácvik čtenářských dovedností, protože pohádky jsou psány velkými písmenky a děti si je tak mohou zkoušet samy číst.

K pohádkám je k dispozici i audio verze, kterou namluvila herečka Barbora Jánová. Ukázku si můžete stáhnout ZDE. Audioverze zatím pouze ke stažení v mp3 k dispozici tamtéž.