Když žirafa závodí s hrochem: 5 neobvyklých závodů zvířat

Ve světě přírody můžeme obdivovat zajímavé závody mezi různými druhy zvířat. Vzdálenost, rychlost a síla jsou klíčovými faktory při těchto soutěžích. Některé z nich vám však přijdou natolik neobvyklé, že vám zaručeně vykouzlí úsměv na tváři. Připravte se na netradiční závody mezi zvířaty z celého světa!

1. Rychlostní závod mravence a gazely

V prvním neobvyklém závodě se střetne nejrychlejší tvor na souši, gazela, s mravencem. Možná byste se domnívali, že mravenec nemá šanci, ale opak je pravdou. Gazela sice dosahuje rychlosti až 100 km/h, ale mravenec, který si na své cestě vytvoří unikátní cestičku, je tak rychlý, že se pohybuje na úrovni 0,03 km/h. Ačkoliv by gazela mohla mravence předběhnout během pár vteřin, mravenec dokáže tuto soutěž vyhrát díky svým osvědčeným metodám a vytrvalosti.

2. Závod kance a klokana

Šílený závod mezi kancem a klokanem rozhodně nevynechá žádného diváka. Oba tito skokani jsou velmi rychlí a často konkurují svou schopností překonávat překážky. Ke konci závodu je však často rozhodující jejich vytrvalost. Klokan, který je adaptován na skákání a ušetří tak spoustu energie, vyhraje tuto nekompromisní bitvu o první místo.

3. Hroch versus žirafa – souboj gigantů

Tento souboj dvou impozantních tvorů je jedním z nejzajímavějších závodů. I když žirafa běží pouze rychlostí 60 km/h, dokáže překvapit svým dlouhým krokem. Hroch se však nemůže pohybovat příliš rychle, protože by se neutrácel úžasný povrch jeho kůže. Celý souboj se odehrává na dlouhé trati, a tak je to zápas o vytrvalost, ve kterém je hroch sice silnější, ale žirafa rychlejší. Kdo asi vyhraje?

4. Závod velryb a delfínů

Závod mezi velrybami a delfíny je pro diváky ohromujícím zážitkem. Oba druhy mají zábleskovou rychlost, ale delfíni jsou zároveň schopni elegantně diverzifikovat svůj styl plavání. To znamená, že se dokážou pohybovat tak či onak, což může značně zaměstnat velryby. I přes svou obrovskou velikost jsou velryby překvapivě rychlé a dokáží plavat rychlostí až 40 km/h. Závod těchto dvou oceánských tvorů rozhodně nechává diváky napnutě fandit jednomu z nich.

5. Závod krokodýlů

Závod krokodýlů je snad jedním z nejnebezpečnějších závodů, které si můžete představit. Tito masivní plazi ve vodě dokážou dosáhnout překvapující rychlosti až 30 km/h pomocí ocasu. Jejich závody jsou však čistě věcí náhody, protože krokodýlům se do závodu nechce. Jejich přirozený instinkt a spolehlivost v boji jsou většinu času klíčovými faktory při úspěšném vyhledávání potravy.

Přejít nahoru