Jak úspěšně šetřit na nákupech potravin?

Každý z nás se může setkat s tím, že nás k nákupům potravin lákají slevy a akční nabídky. Ale jak šetřit na nákupech potravin úspěšně a bez zbytečných kompromisů? V článku se dozvíte několik užitečných rad a tipů, jak při nákupech potravin co nejvíce ušetřit.

Seznamte se s cenami

Před nákupy potravin se seznamte s cenami v různých obchodech a srovnejte ceny stejných produktů. Pokud máte blízko obchodu, který je levnější, raději tam chodte nakupovat pravidelně. Navíc se vyhněte nákupům v předražených obchodech, jako jsou malé potraviny u benzinky nebo v obchodních domech.

Plánujte nákupy

Plánujte si dopředu, co chcete nakoupit. Založte si seznam a snažte se na něm pečlivě dodržovat, aby vám při nákupu nebylo lákavé něco navíc a zbytečně utratit více peněz. Pakliže se slevou nakoupíte něco, co se vám momentálně nezdá potřebné, ale rádi to konzumujete, můžete si ho uložit na později do zásoby a ušetřit tak v budoucnu.

Kupujte větší balení

Pokud máte možnost, nakupujte větší balení, které je většinou výhodnější než menší balení. Pokud víte, že potřebujete více produktu na delší dobu, například rýži nebo mouku, nakupte si větší balení. Pokud potřebujete menší množství, můžete si balení rozdělit a uložit si ho na později. Ušetříte tak nejen peníze, ale i čas, který byste jinak trávili častým nákupem stejného zboží.

Sledujte datum spotřeby

Nezapomínejte na to, že i když je zboží v akci, může mít datum spotřeby velmi blízké. Náležitě si prohlédněte produkt a zkontrolujte datum spotřeby a skladovatelnost. Pokud si kupujete zboží s kratším datem spotřeby, můžete jej také hned zužitkovat a ušetřit tak peníze na jiná zboží.

Akční letáky

Sledujte akční letáky. Mnoho obchodů zveřejňuje své aktuální nabídky na webových stránkách anebo v tištěné formě. Můžete si tak dopředu naplánovat nákupy a dojít připravení k vám blízkému obchodu. Přemýšlejte ale rozumně a nenechte se unést samotnými slevami, které nemusí být vždy výhodné.

Mám kupovat v zahraničí?

S výhodami nakupování v zahraničí se často setkáváme. Pokud plánujete nakupovat v zahraničí, je dobré si předem zjistit ceny zboží, které potřebujete. Po návratu do ČR si počítejte, zda se Vám vybraný způsob nákupu oproti českým cenám vyplatil. Nepřehlédněte ale ani váhu a cenu případného přepravování, které Vaši úsporu mohou značně snížit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru