Jak šetřit na jídle a přesto se dobře najíst?

Jídlo vždy bývá velkou položkou v rodinném rozpočtu a je tedy dobře, když na něm dokážeme ušetřit. Nabízíme Vám pár tipů, jak toho docílit, aniž byste museli trpět hladem a jíst samé nudné jídla.

Začněte s nákupem

Jídlo nakoupíme obvykle jednou za týden. Předchozí týden bychom měli pečlivě zvážit, co vlastně potřebujeme a co ne. Nákupní seznam nás může ochránit před nezamýšlenými nákupy.

Rozdělte si jídlo na porce

Místo toho, abychom si jídlo dělili na talíři a nechte se unášet chutí, zvažte, kolik potřebujete k snědku a porce si připravte předem. Tím se vyhnete nechtěnému přejídání.

Vyhněte se rychlému občerstvení

Restaurace a různé fast foody mohou být výbornou volbou, pokud nechcete vařit. Ale často se vám to prodraží. Jídlo, které si připravíte sami, bývá většinou levnější.

TIP: zkuste vegetariánská jídla

Plátek masa bývá velmi drahé a je tedy dobré, když se jí do pokrmů v menší míře. Pokud tedy nejste vegetarián, zkuste si oblíbit vegetariánská jídla. Vyčarujete z nich báječné pokrmy, za pár korun.

TIP: skladujte jídlo správně

Tím, že budete mít jídlo uskladněné v správných podmínkách, uspoříte nejenom peníze, ale i čas. Zvažte, zda je třeba mít v lednici stále plnou okurkovou nesta, či zda si koupit menší množství, které stihnete sníst.

Jak poznáme, že jsme našetřili na jídle?

Když se podíváte do peněženky, a máte tam najednou více peněz, můžeme říct, že jsme našetřili. Dalším způsobem může být to, že jíme větší porce jídla, ale za stejné peníze jako před tím.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru