Jak motivovat své zaměstnance k lepším výkonům? Tipy pro manažery

Většina manažerů se potýká s tím, jak motivovat své zaměstnance k dosažení nejlepších výkonů. Skvělou pracovní náplní a možností rozvíjet se v práci sice většina zaměstnanců naplní svůj pracovní den, ale to samozřejmě není všechno. V tomto článku se podíváme na několik úspěšných strategií, které mohou pomoci vašim zaměstnancům k nejlepším výkonům.

Změřte si kvalitu výkonu

Nejprve se zaměřte na to, jak měříte úspěšnost každého zaměstnance. Pokud nestačí pouze sledovat výstupy, můžete využít pracovní charakteristiky, jako např. produktivitu, kvalitu výkonu a schopnost udržet se na čase. Zaměření se na tyto charakteristiky vám umožní zjistit, co funguje, a co ne funguje, a umožní vašim zaměstnancům vidět, kdy a jak jsou úspěšní.

Podpořte rozvoj kariéry zaměstnance

Zaměstnanci mohou být motivováni tím, že vidí, jak si staví svou kariéru. To znamená poskytnout jim příležitosti ke zlepšení, vzdělávání a růstu. Investování do zaměstnance prostřednictvím vzdělávání a školení může zvýšit jejich schopnosti a může často vést k povýšení.

Ukažte jim vaše ocenění

Ocenění může mít silný účinek na motivaci a zlepšení pracovních výkonů. Zaměstnanci mohou rozpoznat, že jejich práce je uznávaná a vysoce ceněná, což může jejich sebevědomí zvýšit. Ukomponování uznání a ocenění do strategie řízení zaměstnanců může vést k pozitivním emocionálním reakcím u zaměstnanců a zlepšením produktivity.

Přizpůsobte si svou vizi týmům

Zaměstnanci musí mít konzistentní a kreativní vizi týkající se své práce a společnosti, aby cítili své poslání. Pokud vize není jasná nebo příliš obecně formulována, zaměstnanci mohou ztratit své směřování a motivaci. Na druhé straně, když vize týmu reflektuje charakteristické rysy jednotlivých zaměstnanců, výsledky práce mohou překonat nároky i očekávání.

Závěr

Motivace zaměstnanců je klíčovým faktorem, který určuje výsledné pracovní výsledky. Kombinace několika strategií, jako např. změření kvality výkonu, podpora rozvoje kariéry, ocenění, přizpůsobení se vizím týmu atd., může pomoci manažerům dosáhnout lepších výkonů a uspokojení potřeb svých zaměstnanců.

motivace

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru