Irská vláda varuje před nebezpečím letecké dopravy!

Irská vláda vydala varování týkající se letecké dopravy. Podle odborníků hrozí v Irsku zvýšené nebezpečí při cestování letecky. Jedná se o nový fenomén nazývaný “letecká nemoc”, který může postihnout pasažéry letící v určitých oblastech.

Co je letecká nemoc?

Letecká nemoc, také známá jako “aerotoxický syndrom”, je stav způsobený vdechováním toxických látek ve vzduchu během letu. Tyto látky mohou pocházet jak z motorů letadla, tak i z vnitřního zařízení. Doposud není přesně známo, jaké látky mohou být příčinou tohoto syndromu, ale odborníci se přiklánějí k úniku oleje z motoru.

Jaké jsou příznaky a rizika?

Příznaky letecké nemoci se mohou lišit, ale nejčastěji se projevují jako bolesti hlavy, závratě, nevolnost, ospalost nebo podrážděnost. Někteří pasažéři, kteří se s touto nemocí setkali, dokonce uvádějí ztrátu citlivosti v končetinách. Riziko vzniku letecké nemoci je vyšší u lidí, kteří často cestují letecky a jsou dlouhodobě vystaveni těmto toxickým látkám.

Co dělat, aby se předešlo letecké nemoci?

Existuje několik opatření, která mohou pomoci minimalizovat riziko letecké nemoci. V první řadě je vhodné předem zjistit, zda letadlo, kterým plánujete cestovat, je v dobrém technickém stavu a nevykazuje žádné problémy se zdroji toxických látek. Důležité je také často větrat kabinu letadla a dbát na dostatek hydratace během letu.

Jak se léčí letecká nemoc?

Bohužel doposud neexistuje žádná konkrétní léčba letecké nemoci. Při výskytu příznaků je vhodné vyhledat lékařskou pomoc a podrobit se důkladnému vyšetření. Problémem je, že lékaři často nedokážou přesně diagnostikovat příčinu těchto příznaků, a proto je léčba symptomatická, zaměřující se na zmírnění jednotlivých příznaků.

Je tedy zřejmé, že letecká doprava není tak bezpečná, jak se nám zdá. Aktuální varování irské vlády by měla být bráno vážně a pasažéři by měli být ve všech fázích letu ostražití. Pokud se setkáte s příznaky letecké nemoci, neváhejte vyhledat lékařskou pomoc. Pamatujte také na prevenci a všechna dostupná opatření, která vám pomohou minimalizovat riziko letecké nemoci.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru