Havaj – Raj na Zemi

Havaj je nejmladší a nejjižnější stát Spojených států amerických a také jeden z nejkrásnějších a nejobsazenějších turistických cílů na světě. Nachází se v Tichém oceánu a skládá se z několika ostrovů, z nichž nejznámější jsou Havaj (Big Island), Oahu, Maui a Kauai. Toto exotické místo láká návštěvníky nejen svými nádhernými plážemi a teplým klimatem, ale také zelenými horami, sopečnými landšafty a bohatou kulturou domorodých obyvatel. V tomto článku se podíváme na některé z nejzajímavějších míst na Havaji, které stojí za to navštívit.

Havaj – Ostrov plamenů

Ostrov Havaj, také nazývaný “Big Island”, je největším ostrovem Havajského souostroví a domovem aktivní sopky Kilauea. Tato sopka je jednou z nejaktivnějších na světě a její erupce vytvářejí dramatické sopečné krajiny. V národním parku Volcanoes National Park si můžete prohlédnout lávová pole, jeskyně a sledovat, jak se sopka aktivně vyvíjí. Pro dobrodruhy je tu možnost výstupu na samotný kráter a pozorování sopečných erupcí.

Oahu – Ostrov odpočinku a zábavy

Oahu je nejrušnější a nejhustěji osídlený ostrov na Havaji. Nachází se zde také hlavní město Honolulu, které je největším městem souostroví. Město je plné tzv. Waikiki Beach, která je jednou z nejznámějších pláží na světě. Oahu však nabízí mnohem víc než jen pláže a zábavu. Můžete se vydat na surferský výlet na severní pláže, navštívit historické památky v Pearl Harboru, projít se malebnými plantážemi ananasů, nebo se vydat na túru do džungle v pohoří Ko’olau.

Maui – Ostrov snů

Maui je proslaven svými úchvatnými plážemi, turistickými letovisky a romantickou atmosférou. Je to ideální místo pro milovníky vodních sportů, jako je šnorchlování, potápění, surfování nebo paddleboarding. Jednou z největších atrakcí ostrova je také silnice Hana, která vede přes tropický les a kolem malebných vodopádů. Maui je také ideálním místem pro pozorování velryb, které sem každoročně migrují.

Kauai – Zelený ostrov

Kauai je známý jako “země věčného jara” díky svému přírodnímu bohatství a stálému dešti. Má jedinečnou a neopakovatelnou krajinu s divokými plážemi, vysokými útesy a zelenými horami. Zde najdete také nejstarší národní park ve Spojených státech – Národní park Waimea Canyon, který je často přirovnáván k Grand Canyonu. Nezapomeňte navštívit také pobřeží Napali, které je známé svými spektakulárními útesy, jenž jsou domovem pro mnoho chráněných druhů živočichů a rostlin.

Navštívíte-li Havaj, můžete očekávat úchvatné pláže, vysoké vlny pro surfování, nádherné výhledy, sopečné scenérie, tropickou přírodu a pozorování velryb – to vše na jednom místě. Havajské ostrovy jsou zkrátka rájem na Zemi. Nezáleží na tom, zda si vyberete jeden ostrov nebo se rozhodnete pro jejich kombinaci, jistě si užijete nezapomenutelnou dovolenou plnou adrenalinu, relaxace a přírodní krásy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru