FČR nabízí bezplatné očkování proti falešnému obsahu na internetu

V posledních letech se stává stále častějším, že se na internetu šíří dezinformace a lživé informace, které mohou mít velký dopad na společnost. Proto Fakultní centrum reality (FČR) nabízí bezplatné očkování proti falešnému obsahu na internetu.

Očkování pro odolnost proti fake news

Očkování proti fake news je proces, který využívá techniky z očkování proti nemocem. FČR vytvořilo speciální sezení, která pomáhají jedincům rozpoznat lživé informace a naučit se kritickým myšlením.

Na sezení se účastníci učí pracovat s kvalitními zdroji informací a rozlišovat mezi fakty a nedůvěryhodnými zdroji. Tento proces vede k vyšší odolnosti proti dezinformacím na internetu a chrání jedince před manipulací.

Průběh očkování

Sezení nabízí FČR online nebo v prostorách FČR. Během sezení účastníci získávají dovednosti, aby mohli být aktivním a informovaným spotřebitelem informací.

FČR nejen nabízí sezení očkování proti fake news, ale také poskytují rady ohledně kladení správných otázek týkajících se informací na internetu a kdy je nejlepší nezahrnovat informace.

Četnost očkování

Podobně jako u očkování proti nemocem, je důležité, aby sezení očkování proti fake news bude probíhat pravidelně.

Toto sezení je k dispozici každoročně a FČR doporučuje, aby jedinci se účastnili každoročně, aby udrželi své dovednosti odolnosti vůči dezinformacím v perfektní stavu a nebyli zmateni při rozpoznávání lživých informací.

Co lze očekávat po očkování?

Po očkování proti fake news, účastníci budou mít jistotu, že jsou schopni pracovat s fakty a nedůvěryhodnými zdroji

Cílem FČR je pomoci lidem odolat manipulaci a lživým informacím, a ukázat jim, jak být informovanými a aktivními spotřebiteli informací.

Jak se mohu přihlásit na očkování?

Očkování proti fake news je k dispozici na webových stránkách FČR nebo v jejich prostorách.Každý, kdo má zájem o očkování, se může na FČR obrátit a rezervovat si své místo.

Jedinci mohou také navštívit webové stránky FČR, kde najdou další informace o očkování proti fake news a rady pro práci s informacemi na internetu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru