Evropské město s nejkrásnějším historickým centrem

Praha – střed středu

Pražské historické centrum patří k nejkrásnějším v Evropě. Zahrnuje karlův Most, Náměstí Staroměstské, Václavské náměstí a mnoho dalších památek. Je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO od roku 1992. Praha má své místo na mezinárodní scéně a zůstává jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací.

Florencie je italská královna

Florencie náleží k nejnavštěvovanějším městům Itálie. Je známá svým historickým centrem, katedrálou Santa Maria del Fiore a Ponte Vecchio. Katedrála byla dokončena v roce 1436 a proslula svou klenotnicí – kupolí, jejíž konstrukci navrhl slavný renescenční architekt Filippo Brunelleschi. Florencie je označována mnoha synonymy, například město umění, slunce, kultury a krásy.

Barcelona se pyšní Gaudího dílem

Barcelona se neztratí mezi svými historickými sousedy díky svému centru s ohromující architekturou. Nejznámější památky jsou La Sagrada Familia a Park Güell, navržené architektem Antoniem Gaudím. La Sagrada Familia staví už sto třicet let, ale lidé z celého světa si nechtějí nechat ujít krásu ocelových stavů, vyzdobených keramikou a sochami.

Paříž – francouzská kráska

Pařížské historické centrum nemůže být vynecháno z našeho seznamu. Dominantou je samozřejmě Eiffelova věž, Palác Versailles a katedrála Notre-Dame patří mezi světové kulturní památky. Paříž však kromě památek skrývá i mnoho dalších krás pro turisty, například Montmartre, Pařížskou operu či mnohé muzea.

lázně, katedrála, umění, architektura, historické centrum

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru