Domácí mazlíčci a jejich vliv na lidské zdraví

Domácí mazlíčci jsou pro mnoho lidí nedílnou součástí rodiny. Ať už se jedná o psa, kočku, rybičky nebo dokonce hada, každý mazlíček přináší do domova radost a lásku. Kromě toho však mají domácí mazlíčci i pozitivní vliv na lidské zdraví.

Snížení stresu a úzkosti

Mazlíčci jsou přirozenými terapeuty. Již samotný pohled na zvíře může způsobit uvolnění a snížení hladiny stresových hormonů v těle. Několikaminutová hra s kočkou nebo procházka s psem dokáže zapomenout na starosti a soustředit se na přítomný okamžik.

Vyšší fyzická aktivita

Majitelé psů mají tendenci být více fyzicky aktivní. Procházky venku jsou nezbytné pro pohyb a zdravý mentální stav psů, a proto je majitelé pravidelně provádí. To znamená, že i lidé mají větší motivaci venku aktivně a pravidelně chodit.

Prevence alergií u dětí

Podle výzkumů bylo prokázáno, že děti, které vyrůstají s domácími zvířaty, mají výrazně nižší riziko vzniku alergií. Kromě toho, že se jejich imunitní systém lépe vyvíjí, dochází také ke snížení výskytu asthma a ekzémů. Je to způsobeno tím, že děti přicházejí do kontaktu s různými bakteriemi a alergeny, které jim pomáhají vytvořit si obranyschopnost proti těmto alergenům.

Zlepšení sociálního života

Mazlíčci přinášejí do života lidí nejenom radost, ale také nové přátele. Při procházkách venku majitelé často potkávají další majitele psů, se kterými si vyměňují zkušenosti a našli si tak nové přátele s podobnými zájmy. Mezi majiteli zvířat často vznikají silné a dlouhotrvající přátelství.

Zlepšení emocionální pohody

Studie ukázaly, že domácí mazlíčci snižují pocit samoty a depresi. Jejich přítomnost a láska, kterou nám dávají, pomáhají vyrovnat se s emocionálními problémy a zlepšit celkovou pohodu. Lidé mají tendenci se lépe cítit, když mají někoho, kdo je bezpodmínečně miluje a podporuje.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru