Co hrozí investicím do kryptoměn podle odborníků?

V posledních letech se investice do kryptoměn staly velice populárním tématem. Neustále jsou však slyšet různá varování o rizicích, které s touto investicí souvisejí. Co nám vlastně hrozí, pokud do nich zainvestujeme?

Nejistota hodnoty kryptoměn

Jedním z největších rizik investic do kryptoměn je nejistota hodnoty. Tyto měny nejsou regulovány vládami a neregulovaný trh může být nestabilní. Hodnota kryptoměny se může rapidně změnit během několika dní nebo dokonce hodin. Pokud do nich tedy investujeme, je nutné být připraven na velké výkyvy.

Možné hacker útoky na kryptoměnové burzy

Investoři do kryptoměn také čelí riziku hacker útoků, které mohou být namířeny proti kryptoměnovým burzám. Tyto útoky mohou vést k odcizení kryptoměn z účtů investorů a může tak docházet k velkým finančním ztrátám. Tyto útoky bohužel nejsou nic neobvyklého, takže pokud do kryptoměn investujeme, musíme být velice opatrní a pečlivě vybírat, kde si své kryptoměny skladujeme.

Měny založené na hype

Dalším rizikem kryptoměn je fakt, že jsou mnohdy založené na hype. Mnoho kryptoměn se nyní tlačí na trh s rychlými zisky, ale jakmile se tento hype vytratí, může hodnota kryptoměny prudce klesnout. Tuto situaci můžeme vidět na příkladu Bitcoinu, který se v loňském roce stáhl z cenového maxima.

Regulace

Kryptoměny zatím regulované nejsou, ale vlády po celém světě začínají zvážovat, jak by mohly na tento trh reagovat. Regulace by mohla vést k omezení přístupu kryptoměn a omezení obchodování s nimi. To by mohlo mít pro investory značné důsledky.

Za účelem omezení rizik je třeba před investicí do kryptoměn pečlivě zvážit možná rizika a důkladně se informovat o konkrétní kryptoměně, do které chceme investovat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru