Co by se stalo, kdyby Woodstock proběhl v roce 2020?

V roce 1969 proběhl jeden z největších hudebních festivalů všech dob – Woodstock. Jak by však vypadal tento festival v roce 2020?

Základní informace o Woodstocku

Woodstock proběhl v srpnu 1969 v blízkosti městečka Bethel ve státě New York. Festival trval tři dny a účinkovalo na něm celkem 32 hudebních skupin, včetně The Who, Jimi Hendrix nebo Janis Joplin. Festival se stal symbolem hippies a protiválečného hnutí. Celkově se na festival dostavilo přibližně 400 tisíc lidí.

Woodstock v roce 2020

Kdyby se Woodstock uskutečnil v roce 2020, určitě by se mnohé změnilo. Vzhledem k momentální pandemické situaci by se ale festival musel konat naprosto jiným způsobem. Pravděpodobně by se muselo omezit množství diváků a přidat se více bezpečnostních opatření.

Vzhledem k tomu, že svět se v mnohém změnil, musely by se změnit i hudební žánry, které by se na festivalu hrály. Právě proto by byly na programu i modernější kapely, které by se na původním Woodstocku neobjevily, jako třeba Coldplay nebo Ed Sheeran.

Koncerty online

Jedním z možných řešení, jak festival zrealizovat v pandemické době, by bylo uspořádat koncerty online. Díky tomu by se lidé mohli dostavit na festival ze svého domova a festival by se tak mohl bezpečně uskutečnit. Muselo by se však vyřešit otázku placení vstupného, jelikož díky tomu se začne financovat celá produkce a náklady na vystupující.

Ještě jednou Woodstock?

Je velká šance, že se Woodstock uskuteční znovu. V poslední době se objevovaly zprávy, že se plánuje uspořádat revivalový festival na konci roku 2021, jakmile se situace s pandemií uklidní. Tento festival by se měl konat na původním místě v Bethelu a chtěly by na něm vystoupit i některé kapely z původního Woodstocku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru