Cestování za jídlem: objevujeme kulinářské lahůdky po celém světě

Thajsko – země kari

Thajská kuchyně patří k nejoblíbenějším na světě a není se čemu divit – stojí na kvalitních surovinách, exotických kořeních a pestré škále vlivů ze sousedních asijských zemí. Pokud hledáte kombinaci sladkokyselého a pálivého, thajská kuchyně je pro vás tím pravým. Mezi nejznámější pokrmy patří kari, pad thai či spring rolls. Výběr jídel a míst, kde je ochutnat, je obrovský – ať už se vydáte do uliček nočních trhů nebo si zakoupíte jídlo v některé z mnoha restaurací.

Itálie – koření života

Kdo by neznal italskou pizzu, těstoviny nebo rizoto? Italská kuchyně se vyznačuje svou jednoduchostí, kvalitními surovinami a neopakovatelným šarmem. Obsahuje mnoho vlivů svých sousedů, ale i mnoho regionálních specialit a různorodých chutí. Pokud milujete mimo jiné i římské umění, neodpovídající Italie, jakože by vaše chuťové buňky nebyly tak naladěny na soutěsku historie i pikantních chutí. Ať už se vydáte do uliček měst, které mísí kulturní dědictví s modernitou, nebo navštívíte regiony cíleně pro gastronomický požitek, nikdy nebudete litovat.

Japonsko – země saké a suši

Japonská kuchyně je teprve relativně nedávno mezi evropskými gurmány objevená. Stojí na čerstvých, kvalitních surovinách, sklízených v pravidelných intervalech, a na jemném, přírodním dochucování. Pokud hledáte elegantní kombinaci květinových vůní a oříškové chuti, vyzkoušejte suši a tempuru či vynikající sake, japonské pivo. V Japonsku se nabízí spousta malých podniků, zvaných zde suteréni, které se nacházejí ve dvorních a bočních uličkách. Tyto podniky jsou určeny pouze pro pravé gurmany, kteří si na ničem nechtějí odpustit.

Francie – země vína a sladkostí

Francouzská kuchyně je pověstná svou jemností, komplexností a dokonalostí. Stejně jako francouzská vína, která se stala světovým symbolem kvality. Vynikající syry, foie gras, bagety, makronky a třeba i pravý francouzský croissant – to vše může být vaše. Každá oblast Francie má svou tradiční kuchyni, takže výběr jídla je velký. Všechna jídla jsou starostlivě upravená a zdobí se květinami a malými dekoracemi. Francii nelze neprozkoumat jen kvůli kulinářským dobrodružstvím.

jídlo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru