Cestování za jídlem: Návštěva řeckého ostrova Kefalonie

Tradiční řecké pokrmy

Kefalonie je největším z ostrovů západního Řecka a je oblíbeným destinací pro milovníky krásné přírody a dobrého jídla. Na ostrově najdete mnoho restaurací a tavern, kde si můžete vychutnat řeckou kuchyni v autentickém prostředí.

Zdejší kuchyni charakterizuje použití čerstvých, sezónních ingrediencí, jako jsou olivy, rajčata, sýry a ryby. Mezi tradiční řecké pokrmy patří například tzatziki, mousaka, gyros, octopus a řecký salát. K tomu si můžete dát skleničku ouza, což je tradiční řecký alkoholický nápoj.

Nejlepší restaurace na Kefalonii

Pokud se vydáte na Kefalonii, nezapomeňte navštívit některou z nejoblíbenějších restaurací na ostrově. Mezi nimi najdete například:

Rosseta Restaurant – tato restaurace se specializuje na tradiční kefalonskou kuchyni, jako jsou ryby, maso a zelenina z místních farem.

Salt & Pepper – kromě řeckých specialit si zde můžete vychutnat i italskou a středomořskou kuchyni.

Taverna Milos – tuto tavernu najdete u přístavu v Agia Efimia. Nabízí tradiční řeckou kuchyni, jako jsou tzatziki, souvlaki a zeleninové řízky.

Kulinářské festivaly na Kefalonii

Pokud se vydáte na Kefalonii v létě, nezapomeňte navštívit některý z místních kulinářských festivalů. Každý rok se zde konají dvě hlavní slavnosti, které jsou věnované zemědělství a rybolovu. Mezi tyto festivaly patří:

Vrachinari – festival, který se koná v srpnu a je věnován kořením a bylinkám.

Rizolia – festival, který se koná v srpnu a je věnován místním rybářům.

Na těchto festivalech si můžete vychutnat tradiční řecké jídlo a pití, poslechnout si místní hudbu a tančit s místními obyvateli.

Kefalonie
#řecká kuchyně #tradiční pokrmy #Kefalonie #kulinářské festivaly #taverny

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru