Cestování skrz ČR: Tipy na netradiční výlety

Cestování vlastní zemí může být stejně atraktivní jako cizokrajné dobrodružství. Krásy České republiky lákají tisíce turistů každý rok, ale nabízejí také spoustu méně známých míst plných překvapení. Pokud máte rádi netradiční výlety, podívejte se na naše tipy, které vám mohou poskytnout nový pohled na krásy naší vlasti.

Podzemní svět na Moravě

Je více než jisté, že jste slyšeli o jeskyněch na Moravě. Ale víte, že existují i méně známé a méně turisty navštěvované podzemní světy? Jedním z nich je třeba Punkevní jeskyně na jihu Moravy, kde se můžete procházet překrásnými skupinami až do 135 metrů hluboko pod zemí. Pokud se vás nechce na takovou výpravu, doporučujeme navštívit chráněnou tíhu Bílého potoka nedaleko Olomouce, prozkoumat podzemí propadlin a tajuplných vodopádů.

Keltská historie na Šumavě

Šumava je již známá jako krásná krajina plná lesů, jezer a turistických tras. Ale máte tu možnost navštívit také keltské hradiště, které se nachází v Kolinech na Prácheňsku. Tento unikátní archeologický areál je téměř 2 500 let starý a nabízí návštěvníkům pohled do keltské historie u nás.

Galerie výhledů na úpatí Krkonoš

Pokud se rádi potulujete po krajinách a pozorujete rozhledy, pak vás určitě upoutají galerie výhledů na úpatí Krkonoš. Projděte se po naučné stezce Krajem čarodějnic a pověstí, která vede z Pece pod Sněžkou do Janských Lázní a nabízí návštěvníkům celkem 11 zastávek s nezapomenutelnými výhledy.

Přehrada se sedmi ostrovy v jižních Čechách

Jižní Čechy jsou výjimečné nejen svým historickým dědictvím, ale také svou přírodou. Pokud chcete zažít něco nového, navštivte přehradu na Vajgarském potoku, která je unikátní tím, že má celkem sedm ostrovů. Můžete si zde pronajmout lodě a projíždět se mezi ostrovy, navštívit kemp, nebo jen tak relaxovat na břehu.

Průzkum nejmenších písečných dun v Evropě v jižních Čechách

Na téměř rakouských hranicích v jižních Čechách se nacházejí nejmenší písečné duny v Evropě. Při malé procházce z Volary se můžete dostat do této zvláštní pouštní oázy, kde zjistíte, že důležitá je každá kapka vody.

Navštívit netradiční místa u nás si vyžaduje především otevřenost a zvídavost. O co zvláštního máte zájem při cestování po Čechách?

Jste spíše milovníkem přírody a zvědavých výletů, nebo se zajímáte o naši historii? Zajímají vás netradiční památky, nebo si rádi prohlížíte krásné pohledy z jedinečných vyhlídek? Naplánujte si některý z našich tipů a odhalte nová místa plná krás a zajímavostí!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru