Bylinky pro zlepšení trávení

Úvod do problematiky

Často se při jídle cítíme špatně – máme nadýmání, pálení žáhy, neprochází nám jídlo a podobně. Tyto problémy mohou mít různé příčiny, ale často jsou způsobeny narušeným trávením. Alternativní medicína nám nabízí mnoho způsobů, jak si při problémech s trávením pomoci. Jedním z nich jsou bylinky.

Kopřiva

Kopřiva je bylinkou, kterou zná asi každý. Méně známo je ale to, že může být velice účinná při zlepšení trávení. Kopřivu můžeme konzumovat ve formě čaje, nebo si ji přidávat přímo do jídel. Účinky kopřivy jsou založeny na vysokém obsahu vlákniny, která pomáhá regulovat trávení.

Kořen lékořice

Lékořice má nejen sladkou chuť, ale také mnoho zdravotních účinků. Jedním z nich je zlepšení trávení. Obsahuje látky, které podporují přirozenou rovnováhu žaludečních šťáv a také pomáhají při hojení vředů.

Máta

Máta je bylinkou, na kterou máme při problémech s trávením vždy velký počet doporučení. Vlastníkem silných účinků této bylinky jsou mentolové oleje, které uvolňují svalovou tkáň trávicího traktu a usnadňují tak samotné trávení. Kromě čaje můžeme mátu přidávat i do jídel.

Pelyněk

Pelyněk má poměrně ostrou chuť, takže jeho přidání do jídel nám může někdy působit problémy. Pokud ale s jídlem problémy již máme, může být právě pelyněk řešením. Podporuje trávení a pomáhá při nadýmání.

bylinky-pro-zlepseni-traveni

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru