Alternativní metody léčby bolesti zad

Bolest zad a moderní medicína

Bolesti zad jsou častým problémem moderní doby, kdy sedavý způsob života a nedostatek pohybu mohou způsobit různé zdravotní potíže. Lékaři většinou předepisují léky proti bolesti a rehabilitační cvičení, ale lidé hledají i alternativní metody léčby bolesti zad.

Akupunktura

Jednou z nejznámějších alternativních metod léčby bolesti zad je akupunktura. Pomocí jemných jehliček se na určitých místech těla stimuluje proud energie, který by měl pomoci zmírnit bolesti zad. Tato metoda je oblíbená zejména v Asii, ale stále více lidí ji využívá i v Evropě a Americe.

Chiropraktika

Chiropraktika je další alternativní metoda léčby bolesti zad, která je zaměřena na správnou funkci pohybového aparátu. Chiropraktik tedy ruší blokády, které mohou způsobovat bolesti zad, a snaží se také preventivně působit na zdraví páteře.

Jóga

Jóga může být také účinnou metodou léčby bolesti zad. Pravidelné cvičení jógy pomáhá uvolnit napětí v svalstvu, procvičuje páteř a zlepšuje tělesnou kondici. Existují i speciální cviky jógy pro bolesti zad, které jsou zaměřeny na posílení svalů a protažení těla.

Reflexologie

Reflexologie je další alternativní metoda léčby bolesti zad, která využívá tlak na určitá místa na nohou, která jsou propojena s různými částmi těla. Tím se stimuluje tok energie a měla by se tak zlepšit i funkce svalů a pohybového aparátu.

léčba-bolesti-zad

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru