Alternativní medicína – přístupy a využití

Přírodní léčba

Alternativní medicína spočívá v přístupech k léčbě, které se odlišují od tradiční západní medicíny. Jedním z přístupů je přírodní léčba, která využívá přírodní produkty jako jsou byliny, minerály, vitamíny a další. Při přírodní léčbě je klíčové podpořit obranyschopnost organismu, čímž dochází k aktivaci přirozených mechanismů pro obnovu zdraví. Přírodní léčba se využívá především u chronických onemocnění jako jsou například alergie, lupénka, cukrovka nebo onemocnění srdce a cév.

Akupunktura

Dalším přístupem, který patří mezi alternativní medicínu, je akupunktura. Metoda využívá jemné jehly, které jsou vkládány do kůže na určených bodech podle diagnózy. Cílem akupunktury je usnadnit tok energie, který je zodpovědný za zdraví a pohodu pacienta. Akupunktura se věnuje převážně bolestem, problémům s trávením, spánkem nebo i snížené účinnosti imunitního systému.

Homeopatie

Mezi další léčebné přístupy alternativní medicíny patří homeopatie. Homeopatická medicína je založena na podobnosti symptomů onemocnění u pacienta a podobnosti látky, která se používá k léčbě přiřazená na tyto symptomy. Tento metodický postup se nazývá princip “podobné léčí podobné”. Homeopatie není aby nic jiného, než individualizovaná medicína, kde se vše řídí především pacientem.

Reflexologie

Reflexologie je obor alternativní medicíny, který využívá tlak a masáže určitých bodů na noze. Tyto body se nachází na reflexních zónách a ovlivňují fungování celého organismu. Cílem reflexologie je aktivovat energetické dráhy a usnadnit průchod energie celým tělem a také posílit obranyschopnost organizmu. Reflexologie se zaměřuje především na bolesti hlavy, problémy se zažíváním, problémy s dýcháním a s imunitním systémem.

homeopatie

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru