9 tipů jak efektivně uklidit domácí koupelnu

Používejte správné čisticí prostředky

Silné čisticí prostředky mohou být účinné, ale i nebezpečné pro vaše zdraví a pro vaši koupelnu. Proto je důležité používat čisticí prostředky, které jsou speciálně určené pro vaši koupelnu a jsou šetrné k vašemu zdraví. Kromě čisticích prostředků, můžete použít i přírodní prostředky, jako jsou ocet, citronová šťáva nebo sodík, které jsou šetrné k vašemu zdraví i k vaší koupelně.

Začněte s největší špínou

Pokud je vaše koupelna velice špinavá, začněte s největší špínou a pracujte se směrem dolů. Začněte s plochami, jako jsou stěny a podlahy, a postupně se dostávejte k menším povrchům, jako jsou umyvadlo a záchod. Nezapomeňte používat ochranné rukavice a čisté hadry, aby se špína nešířila na další povrchy.

Čistěte pravidelně

Nejlepším způsobem, jak udržet vaši koupelnu čistou, je čistit pravidelně. Pokud budete čistit každý týden, bude vaše koupelna vždy krásně lesklá a vonící. Můžete použít i čisticí prostředky, které jsou určené pro každodenní použití, aby vaše koupelna vypadala vždy dokonale.

Používejte správné nástroje

Správné nástroje jsou důležité pro úspěšné uklízení koupelny. Používejte hadry a kartáče, které jsou vyrobeny pro uklízení koupelny. K dispozici jsou i různé druhy houbiček a hadrů, které jsou určené pro konkrétní povrch.

Nenechte špínu usadit se

Pokud nenecháte špínu usadit se na povrchu, bude pro vás mnohem snazší ji vyčistit. Pokud tedy okamžitě odstraníte bláto, zbytky zubní pasty nebo řasenky z umyvadla, nebude třeba používat silné čisticí prostředky.

Udržujte čistotu při používání

Pokud budete udržovat čistotu své koupelny v průběhu jejího používání, usnadníte si tak následné úklidové práce. Například po použití sprchy můžete jen krátce vyčistit zbytky mýdla.

Kontrolujte skladování prostředků

Skladujte své čisticí prostředky a další nástroje tam, kde na ně nepřijde vlhkost a je zabezpečené dítětem. V žádném případě neskladujte čisticí prostředky vedle potravin nebo léků.

Dejte si pozor na plísně

Plísně v koupelně jsou častým problémem. Aby se nešířili, snažte se udržovat vysokou vlhkost co nejkratší dobu a větrejte koupelnu co nejčastěji. Pokud už se plísně na stěnách nebo jiných površích vyskytnou, použijte prostředek k jejich odstranění a následně si dejte pozor na opakovaný výskyt.

Odstraňujte zápachy

Pokud máte pocit, že ve vaší koupelně je nepříjemný zápach, můžete použít rostliny, jako například aloe vera, aby odstranily nechtěný zápach. Pokud to nezabírá, použijte dezinfekční sprej nebo vonné svíčky, které dokáží odstranit nepříjemný zápach.

Koupelna

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru