7 nejzajímavějších míst na světě, která musíte vidět

Cestování je pro mnoho lidí vášní a zároveň skvělou příležitostí objevovat krásy naší planety. Existuje mnoho úchvatných míst na světě, která stojí za to vidět. Pokud si nevíte rady, kam se vydat na svou další dovolenou, přinášíme vám seznam sedmi nejzajímavějších míst, která byste si rozhodně neměli nechat ujít.

1. Machu Picchu, Peru

Pokud toužíte po exotické dovolené, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu Machu Picchu v Peru. Jedná se o úchvatné archeologické naleziště, které se nachází v pohoří Andy. Tato starobylá neznáma města Inků jsou velmi dobře zachovalá a očekává vás tady obdivuhodné panoráma, které si zapamatujete na celý život.

2. Bora Bora, Francouzská Polynésie

Bora Bora je jedno z nejkrásnějších ostrůvků na světě a je známé svými bílými písečnými plážemi a tyrkysovou vodou. Toto malé francouzské území je ideálním místem pro ty, kdo hledají luxusní dovolenou. Můžete se ubytovat v jednom z mnoha bungalovů postavených přímo nad vodou, kde si budete užívat soukromí a krásný výhled na moře.

3. Velký kaňon v Coloradu, USA

Velký kaňon v Coloradu je jedním z divů světa a je jednou z největších atrakcí v USA. Tento obrovský kaňon, který byl vytvořen řekou Colorado po tisíciletí, se táhne na ploše více než 446 kilometrů. Je to přírodní skvost, který nabízí nádherný pohled na skalnaté stěny a neuvěřitelné barvy, které se mění v průběhu dne.

4. Petra, Jordánsko

Petra je starověké archeologické naleziště v Jordánsku, které je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst na Blízkém východě. Celé město je zbudováno ve skalách a ve starověku sloužilo jako důležitý obchodní uzel. Dnes můžete procházet úzkými údolími a obdivovat úžasné skalní stavby, které jsou stále dochované.

5. Velký barriérový útes, Austrálie

Velký barriérový útes je největší korálový útes na světě a jedno z nejúžasnějších přírodních divů, které můžete navštívit. Rozkládá se na ploše téměř 350 000 kilometrů čtverečních a nabízí nádherný podvodní svět, který můžete prozkoumávat potápěním či šnorchlováním.

Pokud hledáte nevšední místa na světě ke svému dalšímu dobrodružství, výše zmíněné lokality by určitě měly být na vašem seznamu. Zajímavostí je, že jsou různorodé a nabízejí mnoho možností pro svoji dovolenou. Právě proto jsou tak lákavé a oblíbené mezi cestovateli z celého světa.

Přejít nahoru