6 typů mixérů, které vám ulehčí přípravu jídla

1. Klasický mixér

Jedná se o základní typ mixéru, který miíchá potraviny různých druhů. Díky různým nástavcům se hodí jak na přípravu smoothie, koktejlů, tak i na krájení a strouhání potravin.

2. Tyčový mixér

Tyčový mixér se velmi hodí na přípravu omáček, polévek nebo pire. Tyčový mixér si s nimi snadno poradí, jelikož potraviny dokáže rozmixovat na jemné kousky.

3. Multifunkční mixér

Multifunkční mixér vás už při nákupu může trochu zaskočit. Jeho výhodou je, že umí pracovat jako několik spotřebičů v jednom. Kromě mixování se hodí i na krouhání, krájení, strouhání nebo na výrobu těsta.

4. Smoothie mixér

Jak z názvu vyplývá, určen pro přípravu smoothie. Stejně jako v případě předchozích typů má i tento mixér různé nástavce. Výhodou je větší objem, do kterého se vejde více ingrediencí.

5. Šlehačovací mixér

Pokud si rádi připravujete domácí dezerty, tak by vás mohl zaujmout tento druh mixéru. Šlehačovací mixér je ideální pro přípravu šlehačky, krémů nebo přípravu sněhu z bílků.

6. Citrusový mixér

Pokud máte rádi čerstvou pomerančovou šťávu, může vám přijít vhod citrusový mixér. Různými nástavci si poradí i s většími druhy citrusů, jako jsou například grepy nebo mandarinky.

mixéry

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru