6 tipů, jak si vybrat klimatizaci do bytu či domu

1. Zvolte správnou velikost

Klimatizace je v současné době již bezpochyby nedílnou součástí mnoha domácností a bytů. Avšak, abyste se vyvarovali zbytečných problémů, musíte pečlivě vybrat správnou velikost. Je třeba brát v potaz nejen velikost místnosti, ale i okenní plochu, zda se místnosti nachází na slunci, jaký je strop apod.

2. Určete si typ klimatizace

Na trhu existují dva základní typy klimatizace, a to monoblok a dělené systémy. Monoblok je jednodušší a levnější varianta, avšak má omezený dosah. Dělené systémy jsou náročnější na instalaci, avšak mají mnohem větší dosah a jsou vhodné pro větší místnosti.

3. Zvažte spotřebu energie

Klimatizace jsou spotřebiče, které spotřebovávají velké množství energie. Proto je dobré zvolit klimatizaci, která patří k energetické třídě A+++.

4. Ujistěte se o správném umístění

Správné umístění klimatizace je velmi důležité pro její správnou funkci. Klimatizace nesmí být umístěna blízko zdroje tepla, nejlépe by měla být umístěna na místě, kde se nevyskytuje přímé sluneční záření.

5. Zkontrolujte zákony a předpisy

Při instalaci klimatizace je třeba mít na paměti, že existují určitá pravidla, která je nutné dodržet. Například v některých obcích je zakázáno instalovat venkovní jednotky klimatizace na fasády budov.

6. Zvolte renomovaného prodejce

Aby byla klimatizace funkční, je důležité zvolit renomovaného prodejce, který vám může zajistit nejen kvalitní zboží, ale i profesionální montáž a servis.

klimatizace

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru