5 vychytávek pro perfektní letní make-up

Málokdo z nás by se odvážil vyrazit z domu zcela bez make-upu. Ať už jde o přirozený look nebo chtěně vytvořený efekt, existuje několik triků, jak dosáhnout perfektního make-upu i v parných letních dnech. Pojďme se podívat na pět vychytávek, které vás letos ochrání před roztíráním make-upu a pomohou vám vytvořit dlouhotrvající a svěží vzhled.

Výběr správného make-upu

Při výběru make-upu je důležité zvolit takový, který vydrží i přes horko, pot a lesklou pleť. Volte voděodolný make-up nebo make-up s matujícím efektem. Na trhu najdete také make-up s UV filtrem, který ochrání vaši pleť před slunečním zářením.

Použití primeru

Než nanesete make-up, můžete použít primer. Tato báze vytvoří ochrannou vrstvu mezi pokožkou a make-upem, která zabraňuje roztírání. Primer také snižuje viditelnost pórů a zlepšuje vzhled pleti.

Nanášení make-upu správnou technikou

Pro letní make-up je vhodné použít lehké vrstvy a nanášet make-up štětcem nebo houbičkou. Místo silného krytí zvolte make-up, který se dobře rozetírá a přirozeně se slučuje s pletí. Zkuste také používat minerální make-up, který je lehký a přírodní.

Fixace make-upu

Po nanesení make-upu je důležité ho fixovat. Použijte průhledný pudr nebo make-up fixační sprej, který zafixuje make-up a prodlouží jeho trvanlivost. Fixační spreje s UV filtrem navíc chrání pleť před slunečním zářením.

Přírodní vzhled s minimem make-upu

Pro letní dny můžete zkusit přírodní look s minimem make-upu. Vytvořte si přirozený efekt pouze s použitím bb krému, krémového tvářenky a řasenky. Bella Hadid nebo Alicia Keys jsou příznivkyně tohoto looku, který je nejenom trendy, ale také skvěle vypadá. Jak na něj? Stačí jemně hebkým pohybem prstů nanesený produkt roztřepat na pokožce.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru