5 věcí, které byste měli udělat před odjezdem na dovolenou

1. Vyčištěte ledničku a zamrazovač

Než odjedete na dovolenou, ujistěte se, že máte vyčištěnou ledničku a zamrazovač. Nejenže to udrží vaše potraviny čerstvé, ale také zabrání nežádoucím pachům v domácnosti. Vyházejte všechny potraviny, které již nejsou dobré, a vraťte zpět jen to, co zůstane čerstvé během vaší dovolené. Pokud máte před sebou delší dobu pryč, můžete zvážit i vypnutí ledničky a zamrazovače.

2. Kontrola zabezpečení

Před odjezdem zkontrolujte, zda máte zavřená okna a dveře a zaujali jste některá bezpečnostní opatření. Pokud máte alarm, ujistěte se, že funguje správně. Pokud ne, zvažte jeho instalaci nebo požádejte sousedy, aby udrželi oko na vašem domě.

3. Upravte termostat

I když je příjemné po návratu domů cítit se v teple nebo chladu, zbytečně nemusíte vytápět nebo chladit váš domov během vaší nepřítomnosti. Nastavte termostat na nízkou teplotu v zimě nebo na vyšší teplotu v létě, aby vaše domácnost nebyla zbytečně zahřátá nebo ochlazena během vaší nepřítomnosti.

4. Zahradní úpravy

Je důležité, abyste před odjezdem vyprázdnili hadice a zalévací nádoby a uložili je dovnitř, aby nezamrzly v chladnějších teplotách. Pokud máte květiny, zahradu nebo trávník, ujistěte se, že jsou zalévány důkladně a včas před odjezdem.

5. Vypněte spotřebiče

I když nepoužíváte spotřebiče, jako jsou televize, počítače, produkty na péči o pleť, mohou stále způsobovat malé náklady na elektřinu, když jsou připojeny do zásuvky. Před odjezdem odpojte všechny zbytečné spotřebiče od zdroje elektřiny.

Domácí přípravy

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru