5 tipů pro úsporu energie s domácími spotřebiči

Používejte úsporné žárovky

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak ušetřit na spotřebě energie, je použití úsporných žárovek. Tyto žárovky totiž využívají mnohem méně energie než klasické žárovky a přitom poskytují stejně světla. I když se na první pohled může zdát, že jsou úsporné žárovky dražší, na dlouhou dobu se rozhodně vyplatí – můžete s nimi ušetřit i několik set korun za rok.

Dejte přednost energeticky úsporným spotřebičům

Pokud si kupujete nový spotřebič, dejte přednost modelům, které jsou označené jako energeticky úsporné. Tyto spotřebiče využívají nejmodernější technologie a jsou navrženy tak, aby spotřebovávaly co nejméně energie. Navíc vám často doplní informace o tom, kolik energie spotřebují v režimu stand-by, kdy jsou v přípravném režimu.

Odpojujte spotřebiče ze zásuvky

I když spotřebič vypnete, dokáže stále odebírat energii ze sítě. To se týká například televizorů, mikrovlnných troub, ale i nabíječek telefonů a notebooků. Pokud tedy chtějte ušetřit na spotřebě energie, po použití nezapomínejte spotřebiče vypínat ze zásuvky.

Vyhněte se předraženému sušení prádla v sušičkách

Sušičky prádla jsou velmi praktické, ale také velmi náročné na energii. Pokud tedy chcete ušetřit, dejte přednost sušení na plátnech, ve venkovním prostoru nebo na sušáku. Pokud se vám však opravdu nechce sušit prádlo sami, dejte přednost sušičkám s tepelným čerpadlem. Ty dokážou využít teplo z prostředí a vyznačují se mnohem nižší spotřebou energie.

Používejte myčku nádobí plně naloženou

Pokud používáte myčku nádobí, je důležité ji plnit co nejplněji. Myčky totiž spotřebovávají stejně mnoho energie na každý cyklus a tím, že myjete méně nádobí, spotřebujete výrazně více energie na jeden kus. Navíc má plně naložená myčka větší kapacitu na jedno naplnění, což znamená, že nebudete muset tak často spouštět cyklus mytí.

Kategorie-domácí-spotřebiče
#domacispotreby #usporanaenergie #energetickyuspornespotrebice #mysliautohospodarne #tipyapodnety

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru