5 tipů na zabezpečení vašeho počítače

Základní povědomí je nutností

Každý z nás by měl mít základní povědomí o tom, co ohrožuje náš počítač a jak se může stát terčem útoku hackerských skupin. Veškerá bezpečnostní opatření jsou totiž zbytečná, pokud nevíme, jaká hrozba nám hrozí. Jedním z nejzákladnějších kroků pro ochranu počítače je používání silných hesel a jejich pravidelná změna.

Pravidelně aktualizujte svůj software

Nejčastějšími cíli útoků jsou zastaralé systémy a programy, které obsahují známé bezpečnostní chyby. Proto bychom měli pravidelně aktualizovat veškerý software, který na našem počítači běží. Dobrou praxí je také vypínat automatické updaty a raději aktualizovat software manuálně.

Zabezpečte svůj prohlížeč

Vzhledem k tomu, že mnoho internetových útoků využívá chyb v prohlížeči, měli bychom se zaměřit i na jeho zabezpečení. Prohlížeč bychom měli updatovat pravidelně a využívat kvalitní adblockery a antiviry. Velkou pomocí může být také používání tzv. sandboxu, který ochrání systém před nebezpečím ze sítě.

Používejte silné antiviry a antimalware

Základem zabezpečení počítače patří samozřejmě používání silných antivirů a antimalwarů. Tyto programy by měly být pravidelně aktualizovány a skenovány pro nalezení éček, rootkitů a dalších nežádoucích programů.

Zálohujte svá data

Posledním, ale velmi důležitým krokem k zabezpečení našeho počítače jsou pravidelné zálohy dat. Při útoku může dojít k zablokování našich dat, která budeme moci získat zpět pouze zálohováním. Existuje mnoho programů, které nám pomohou s pravidelným zálohováním dat a snadným obnovením v případě potřeby.

cybersecurity

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru