5 tipů, jak udělat z malé kuchyně praktický a moderní prostor

Používejte skladovací boxy

Jestliže vám chybí úložné prostory, můžete zkusit pracovat s různými skladovacími boxy. Ty můžete pořídit v různých velikostech a tvarech a mohou být uskladněny snadno v kuchyni. Na trhu existuje spousta typů boxů, například plastové, kovové nebo dřevěné. Vybírat můžete také z pestrobarevných variant, které mohou tvořit krásný prvek dekorace.

Zvolte vhodné osvětlení

Správné osvětlení je nutností, pokud chcete mít moderní a pohodlnou kuchyni. Zvažte různé zdroje světla, jako jsou například závěsné světla, podskříňové osvětlení nebo LED pásy. Při výběru osvětlení myslete na dostatečnou intenzitu a kvalitu světla v závislosti na činnostech, které provádíte v kuchyni.

Používejte multifunkční nábytek

Pokud hledáte praktické řešení pro malou kuchyni, sáhněte po multifunkčním nábytku, jako je například stolek s integrovaným úložným prostorem nebo lůžkovina s úložným prostorem. V drobných kuchyních je málo místa pro nábytek, ale pokud zvolíte multifunkční řešení, můžete si ušetřit hodně místa a mít kuchyni více uspořádanou.

Vyberte si pastelové barvy

Pastelové barvy jsou momentálně velmi populární, díky svému klidnému vzhledu, který dokáže v malé kuchyni opticky zvětšit prostor. Vybírejte z lehkých odstínů, jako jsou béžová, světle modrá nebo zelená. Tyto barvy mohou vytvářet dojem většího prostoru a rozjasní malou kuchyni.

Kuchyňský ostrůvek

Pokud si můžete dovolit doplňkový kus nábytku, doporučujeme využít kuchyňský ostrůvek. Ten může sloužit jako pracovní plocha, místo pro úklid, ale také jako místo pro posezení s přáteli. V malé kuchyni můžete například použít roll-up ostrůvek, který můžete jednoduše uskladnit po použití.

kuchyňský nábytek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru