5 tipů jak šetřit peníze při cestování

Plánování cestování je většinou spojeno s nemalými náklady. Pokud však chcete ušetřit nějaké peníze, existuje několik jednoduchých triků, jak na to. V tomto článku sdílíme pět tipů, jak šetřit peníze při cestování a přesto si užít skvělý zážitek.

Nalezněte levné letenky

Jedním z hlavních výdajů při cestování jsou letenky. Pokud chcete ušetřit peníze, zkuste hledat levné letenky pomocí porovnávačů cen nebo sledováním akčních nabídek. Můžete si také zvolit netradiční destinace nebo termíny, kdy jsou letenky levnější.

Vyhledejte ubytování mimo turistické centrum

Ubytování v centru turistického města bývá často dražší. Pokud se podíváte mimo hlavní turistické centrum, můžete najít levnější ubytování v podobě hostelu, penzionu nebo dokonce apartmánu. Navíc si tak můžete užít autentičtější zážitek.

Plánujte si jídlo

Jídelní výdaje mohou být také nemalou položkou ve vašem rozpočtu. Aby jste ušetřili peníze, dopředu si naplánujte, kde budete jíst. Můžete si například koupit suroviny a vařit si ve vaší ubytovně, nebo vyzkoušet místní street food.

Využijte veřejnou dopravu

Místo taxíků a soukromých přepravci využijte veřejnou dopravu, jako jsou autobusy, vlaky nebo tramvaje. Ve většině měst je veřejná doprava levnější než individuální taxi, navíc máte příležitost vidět město z jiné perspektivy.

Podívejte se na slevy a atrakce

Před odjezdem si zjistěte, zda můžete využít nějaké slevy na vstupy do památek nebo atrakcí. Někdy platí i studentské slevy či slevy pro seniory. Můžete tak ušetřit nemalou částku peněz, kterou můžete využít na další zážitky.

Přejít nahoru