5 nejlepších turistických míst v USA a Kanadě

1. Národní park Grand Canyon

Jeden z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších národních parků v USA je Grand Canyon, který se nachází v Arizoně. Tento obdivuhodný útvar byl vytvořen řekou Colorado, která se prořezala skalnatým podložím. Grand Canyon nabízí bezpočet aktivit, jako jsou procházky, turistika, rafting a mnoho dalších. Výhled z okraje Grand Canyonu je dechberoucí a je to jedno z nejlepších míst pro fotografování.

2. Nigarské vodopády

Nigarské vodopády leží na hranici mezi Kanadou a USA a jsou třetím největším vodopádem na světě. Tyto vodopády jsou určitě nejlepší místo pro přímý kontakt s vodou a adrenalinové aktivity, jako je například jetové plavby nebo lanový park. Navštívit Nigarské vodopády v období světelné instalace je skvělý zážitek.

3. Vancouver

Vancouver, kanadské město, je jedno z nejlepších míst pro turisty na západním pobřeží. Město má spoustu parků, kulturních center a obchodních center, které učiní každý den nezapomenutelným. Vancouver je také ideální místo pro outdoorové aktivity.

4. New York

New York, největší město USA, je místem, kde se neustále děje něco nového. Kromě různých kulturních akcí, jako jsou například divadla a muzea, nabízí New York také historické památky a ikonické památky, jako je například Empire State Building. Město je skvělou volbou jak pro krátkodobé, tak pro dlouhodobé pobyty.

5. Boulder

Boulder, město v Coloradu, je známo pro svoji krásnou přírodu a pro svého “relaxačního” životního stylu. Boulder nabízí skvělé turistické možnosti pro outdoorové aktivity, jako je například horolezectví, bike, turistiku a mnoho dalších. Město má také vlastní pikantní kuchyni.

krása

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru