5 nejlepších turistických destinací USA a Kanady pro rok 2021

USA a Kanada jako oblíbené turistické cíle

USA a Kanada patří mezi nejoblíbenější turistické cíle světa. Kromě mnoha přírodních krás a sledování zvěře atrakce, nabízejí také návštěvu mnoha kulturních památek. Proto jsou oba tyto kontinenty žádanými místy pro dovolenou a výlety. Zde vám nabízíme několik turistických destinací, na které se můžete vydat roku 2021.

1. Niagara Falls

První turistickou destinací, kterou nelze opomenout jsou Niagarské vodopády. Nacházejí se na řece Niagara, tvoří přirozenou hranici mezi Kanadou a USA. Pro turisty jsou pohledy na vodopády z obou stran národního parku nezapomenutelné zážitky. Pokud se chystáte navštívit tento úchvatný přírodní skvost, nezapomeňte dostatečně naplánovat svou cestu.

2. Yellowstone National Park

Další turistickou destinací je národní park Yellowstone v americkém Montaně. Tento park nabízí návštěvníkům mnoho krás přírody. Od jezírek, přes sopečné gejzíry, až po hory a pouště. Unikátní geologické pozůstatky a množství druhů zvířat, jako jsou vlci, pásové, kance a soby, vás nadchnou svou krásou.

3. Grand Canyon

Grand Canyon v americkém státě Arizona by mohl být další cíl pro vaše turistické putování. Velké údolí je velkolepé a úžasné na pohled. Výhled na obrovské rokle a řeku Colorado v centru údolí nezůstane nikdy nezapomenut.

4. Banff National Park

Další turistickou destinací, kterou stojí za zmínku, je národní park Banff v kanadské Albertě. Tento park nabízí návštěvníkům krásná jezera, hory a úchvatné výhledy, kdykoli v roce na něj zavítají. V létě se zde můžete vypravit na turistické stezky a v zimě si užít zasněžený park při sjezdovém lyžování.

5. New York City

Nakonec zde máme jedno z nejslavnějších měst na světě – New York City. Metropole nabízí spoustu atrakcí od Broadwaye, přes nejlepší nákupní centra, unikátní parky, až po Chrysler Building a Svobodnou Lady. New York City nabízí kromě světově proslulých památek hromadu kulturních a společenských akcí celý rok.

USA a Kanada turistické cíle

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru