5 nejlepších nápojů na zimu, které si můžete připravit doma

Sezoně zimních nápojů se nelze ubránit. V mrazivých večerech po práci si slastně pochutnat na teplém nápoji na křehkém koberci před krbem s rodinou či přáteli. I když se nevydáte do oblíbeného baru nebo kavárny, existuje mnoho nápojů, které si můžete připravit doma, abyste si módu na horké nápoje a kvalitní doby v teple užili stejně.

Horká čokoláda

Pro milovníky čokolády a sladkých nápojů je horká čokoláda tím nejlepším. Kromě čokolády budete potřebovat mléko, cukr a trochu soli. Zvlášť horliví si mohou dopřát i šlehačku a marshmallows.

Medové víno

Pokud se cítíte unavení a potřebujete se zahřát, medové víno je ideální volbou. Postačí jedna lahvička vína, skořice a trocha hřebíčku, med a citron. Přidáte je do hrnce, necháte vařit a voilà, můžete si užít teplou pochoutku.

Horký punč

Horký punč je jeden z nejpopulárnějších nápojů na zimu. Připravte si ho tak, že smícháte cukr, pomerančovou kůru, skořici, hřebíček, lístky máty a rum. Přidáte trochu vody a nechte ho vařit asi 15 minut. Poté přidejte citronovou šťávu a můžete podávat.

Jablečný mošt se skořicí

Pokud nechcete vypít žádný alkohol, proč si neudělat skvělý jablečný mošt se skořicí? Skořice může být dobrou přísadou do jablečného džusu. Pokud chcete, můžete přidat i koření, jako je hřebíček nebo cardamon, aby byl nápoj ještě pikantnější.

Vanilkový latté

Pro ty, kdo mají rádi kávu, vanilkový latté je nápojem, který si určitě zamilují. Pro tento nápoj budete potřebovat silnou kávu, mléko, vanilkový extrakt a cukr. Smíchejte všechny ingredience a nechte vařit, dokud se cukr nerozpustí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru