5 nejlepších her pro kočky, které je zabaví celé odpoledne

Kočky jsou hravá zvířata, která potřebují dostatek zábavy a stimulace. Pokud máte doma kočku, určitě vás zajímá, jaké hry můžete s ní hrát, aby byla šťastná a spokojená. V tomto článku vám přinášíme seznam 5 nejlepších her pro kočky, které je zabaví celé odpoledne.

1. Lov na laserový paprsek

Jednou z nejoblíbenějších her koček je lov na laserový paprsek. Stačí mít laserový ukazovátko a pohybovat s ním po zemi nebo po stěnách. Vaše kočka se bude snažit chytit paprsek až do úplného vyčerpání.

2. Skákání po hračce na provázku

Kočky milují skákat a chytat věci. Skákání po hračce na provázku je skvělá aktivita pro posílení svalů a zlepšení koordinace. Kupte si hračku na provázku a nechte kočku, aby ji chytala a skákala po ní.

3. Schovávaná s pamlsky

Pomozte kočce trénovat své lovecké instinkty tím, že si s ní zahrajete schovávanou s pamlsky. Schovávejte pamlsky po různých místech v bytě a nechte kočku, aby je hledala. Bude se jí to líbit a zároveň si zlepší schopnost hledání.

4. Hra na schovávanou

Kočky milují schovávanou, stejně jako malé děti. Schovávejte se za záclony, za dveřmi nebo pod postelí a nechte kočku, aby vás hledala. Bude se snažit vás najít a vy můžete užívat zábavu z toho, jak se snaží.

5. Stavba tunelu z krabice

Jednoduchou hrou, kterou si můžete zahrát s kočkou, je stavba tunelu z krabice. Postavte krabice na sebe a vytvořte z nich tunel, do kterého povedete kočku. Ta se tam bude moci skvěle schovat a prchat před vás.

Přejít nahoru