5 nejlepších destinací pro dobrodružné cestovatele

Článek – Cestování

V tomto článku se podíváme na 5 destinací po celém světě, které jsou ideální pro dobrodružné cestovatele hledající nové výzvy a nezapomenutelné zážitky.

1. Island

Island je skvělou volbou pro dobrodružné cestovatele, kteří si chtějí užít divokou přírodu, termální prameny a polární záři. Možnosti outdoorových aktivit jsou zde nekonečné, ať už se jedná o turistiku, ledovcový trekking nebo surfování na arktických vlnách.

2. Namibie

Namibie láká dobrodružné cestovatele svou rozmanitou krajinou, od rozpálených pouští po zelené savany a skalnaté hory. Zde si můžete užít safari v jednom z nejkrásnějších národních parků světa – Etosha, nebo se podívat na nejvyšší písečné duny na světě v poušti Namib.

3. Peru

Peru je zemí starověkých kultur a fascinující historie, která láká dobrodružné cestovatele ke svým tajemným ruinám a úchvatným horským trekům. Nezapomeňte navštívit Machu Picchu, jezerem obklopené město Cusco a tajuplné linie Nazca.

4. Norsko

Norsko je ideální destinací pro dobrodružné cestovatele, kteří si chtějí užít severskou přírodu a nádherná fjordy. Zde můžete podniknout fjordovou plavbu, vystoupat na nejvyšší horu Norska Galdhopiggen nebo projet se úchvatnou železnicí Flamsbana.

5. Nový Zéland

Nový Zéland nabízí dobrodružné cestovatele nejen nádhernou krajinu s divokými plážemi a horami, ale také širokou škálu outdoorových aktivit. Zde si můžete vyzkoušet skok padákem, bungee jumping nebo trek na nejznámější horu Nového Zélandu – Mount Cook.

Přejít nahoru