5 nejkrásnějších pláží světa, které musíte vidět

Kaňon a pláž Navagio, Řecko

Začneme téměř jednoduchou volbou – pláží Navagio na méně známém ostrově Zakynthos v Řecku, která se dostala právě na seznam nejkrásnějších pláží světa. Navagio je charakterizována svou bílou pískovou pláží a krásnou tyrkysovou vodou, ale co ji opravdu odlišuje, je obklopení nádhernými skalami. Kromě skvělého koupání si můžete užívat také plážové volejbalové hřiště a různé vodní sporty.

Pláž Matira, Bora Bora

Pokud hledáte jeden z nejkrásnějších tropických rájů na světě, je pláž Matira v Bora Bora tím pravým pro vás. Tato pláž s bílým pískem a tyrkysovou, průzračnou vodou je obklopena kokosovými palmami a je vynikajícím místem pro potápění, šnorchlování a plachtění. Za zmínku také stojí okolí, kde můžete najít mnoho luxusních hotelů a možností stravování.

La Concha, San Sebastián, Španělsko

Pokud hledáte něco trochu jiného, La Concha v San Sebastiánu v Baskicku v Španělsku nabízí ideální spojení mořského kouzla s historickou architekturou. Městská zátoka je obklopena skalnatými horami a poskytuje výhled na ikonický hotel María Cristina. Písečná pláž je populární celý rok, zvláště pro své pozoruhodné divadlo na pláži, kde se pořádají hudební a kulturní akce.

Pláž Lanikai, Havaj

Havaj je již dlouhou dobu vyhledávanou destinací pro milovníky tropických pláží, a právem. Pláž Lanikai na ostrově Oahu vyniká svou pozoruhodně čistou vodou, která je ideální pro šnorchlování a potápění. Písečná pláž je obklopena horskými vrcholy a kokosovými palmami, takže máte pocit, že jste se ocitli v jednom z reklamních snů.

Whitehaven Beach, Austrálie

Pokud hledáte něco trochu více než tradiční pláž, Whitehaven Beach na Whitsunday Island v Austrálii je to pravé místo pro vás. Pláž ještě zvýrazňuje svou krásu bílým pískem, který je tak jemný, že se říká, že je to nejčistější písek na světě. Kromě koupání a slunění si můžete také projít lesem k takzvaného výhledu na Hill Inlet, kde se doopravdy zarazí dech.

tropické pláže

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru