10 tipů na úpravu interiéru podle nejnovějších trendů

Chcete si svůj interiér osvěžit a přizpůsobit ho nejnovějším trendům? Přinášíme vám 10 tipů, jak na to.

Zelené prvky

Jedním z nejnovějších trendů v oblasti bydlení jsou zelené prvky. Zkuste si pořídit několik rostlin nebo květin a umístit je do vašeho interiéru. Budou krásně doplňovat prostor a navíc se vám bude lépe dýchat, protože rostliny dokáží odstraňovat z prostředí škodlivé látky.

Fototapety a tapety

Fototapety a tapety jsou další trend, na který byste neměli zapomenout. Vybírejte motivy podle svého vkusu – může to být abstraktní obraz nebo přírodní motiv. Tapety v moderních odstínech jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí osvěžit svůj interiér.

Doplnění textilu

Nové polštářky, deky nebo závěsy dokážou udělat divy. Zkuste si vybrat textilie v odstínech, které v interiéru ještě nemáte, a krásně je zkombinujte. Pokud máte rádi kontrasty, zkuste kombinovat různé vzory a materiály.

Křesla a sedací soupravy

Pokud chcete změnu v prostoru, zaměřte se na sedací soupravy a křesla. Hledáte-li útulnost, doporučujeme vám křeslo ze sametu. Pokud se vám líbí moderní styl, sáhněte po křeslech ve tvaru vejce. A pokud hledáte multifunkční kus nábytku – sáhněte po pohovce s úložným prostorem.

Prostor pod schody

Pokud máte v bytě nebo v domě schodiště, můžete kreativně využít prostor pod schody. Co takto vybudovat knihovnu, dát tam košíky s hracími hračkami, vytvořit zde pracovnu nebo malou ložnici pro hosty? Možností je spoustu, omezí vás jen vaše fantazie.

Minimalistický styl

Minimalismus je trend, který se drží již několik let. Pokud toužíte po jednoduchosti a klidu, sáhněte po této variantě. Méně nábytku a prvků na stole a poličce je někdy více. Pokud vám však minimalistický styl připadá nudný, zkuste nechat vyniknout jeden výrazný prvek.

Osvětlení

Oslovil vás japonský styl a chtěli byste něco podobného i u vás doma? Pak byste měli vsadit na něžné osvětlení. Zapomeňte na jediný stropní lustr a dejte si několik svítidel, které dokážou navodit příjemnou atmosféru.

Na co byste měli pamatovat?

  • Vybírejte prvky podle svého vkusu
  • Zkoušejte nové prvky, které doposud neznáte
  • Nebojte se kombinovat různé textilie, barvy a materiály
  • Vyvarujte se přemíry dekorací a nábytku
  • Ať je váš interiér útulný a přátelský

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru