10 nejlepších pláží v Evropě

Představujeme vám deset nejkrásnějších pláží Evropy, které byste rozhodně neměli vynechat, pokud plánujete dovolenou v této části světa.

Zlatá pláž, Bulharsko

Jedná se o jednu z nejznámějších pláží v Bulharsku, která se rozprostírá podél Černého moře. Pláž je písečná, jemná a zlatavá, což jí dalo jméno. Voda je zde křišťálově čistá a teplá. Turisté sem přicházejí za sluncem, teplem, a samozřejmě světoznámými plážovými bary a klubovou scénou.

Calanque d’En-Vau, Francie

Tato pláž se nachází v jihozápadní Francii v národním parku Calanques. Je obklopena vysokými skalami a zříceninami a voda je zde azurově modrá. K pláži se lze dostat pouze lodí nebo pěšky, což ji činí mírně nedostupnou pro mnoho turistů. Přesto však stojí za to sem zavítat a prozkoumat přírodní krásy tohoto regionu.

Navagio Beach, Řecko

Tato pláž je považována za jednu z nejkrásnějších na světě. Nachází se na ostrově Zakynthos v Jónském moři a je obklopena vysokými útesy. Na bílém písku leží věhlasné vraky lodí, které sem záhadně ztroskotaly. Modrá voda a úžasná scenérie dělají z této pláže skutečný ráj na zemi.

La Concha, Španělsko

Tato pláž se nachází v San Sebastianu na severu Španělska. Je známá svým písečným pobřežím a jasnou, modrou vodou. Pláž je obklopena kopci a je ideálním místem pro rodinné dovolené i sportovní aktivity, jako je plavání, surfování a pádlování. Okolní město nabízí také bohatou kulturu a lahodnou baskickou kuchyni.

The Baths, Britské Panenské ostrovy

The Baths jsou souborem skalních útesů, které se nachází na ostrově Virgin Gorda v Karibiku. Tyto unikátní útvary tvoří přirozené bazény, jeskyně a plavecké tunely. Návštěvníci se mohou procházet mezi obrovskými balvany a koupat se v křišťálově čisté vodě. Toto místo představuje jeden z největších divů přírody na světě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru