10 Nejlepších míst k návštěvě v Severní Americe

1. Grand Canyon

Grand Canyon je bezpochyby jedním z nejznámějších národních parků ve Spojených státech. S téměř 5 miliony návštěvníků ročně je jednou z nejfrekventovanějších turistických destinací na světě. Grand Canyon, který se nachází v Arizoně, je 446 kilometrů dlouhý a jeho hloubka dosahuje více než jednoho kilometru. Je to úchvatné místo s mnoha výhledy a stezkami, které lze celý den objevovat.

2. Niagara Falls

Niagara Falls jsou tři vodopády na kanadsko-americké hranici. Niagara Falls jsou naprosto fantastické – voda padá 57 metrů dolů a vznikají obrovské oblaka spreje. Tyto vodopády vidí každý rok dva až tři miliony návštěvníků z celého světa a stojí za to se na ně podívat, zejména pokud jste nikdy nebyli v Niagara Falls.

3. Yellowstone

Yellowstone je nejstarší národní park na světě a přirozeně se nachází v USA. Yellowstone je neuvěřitelně rozmanitý – v parku se nacházejí hory, lesy, louky, řeky a dokonce i gejzíry. Pro turisty jsou k dispozici mnoho stezek pro pěší turistiku a cyklistiku, a pokud máte štěstí, uvidíte také divokou zvěř, jako jsou losi a rysy.

4. Vancouverský ostrov

Vancouverský ostrov je ideální destinací pro ty, kteří chtějí vypadnout z města a užít si pobyt v přírodě. Nachází se zde mnoho parků, stezek a pláží, stejně jako překrásná jezera a řeky. V krajinně krásné oblasti okolo Victorie se také nacházejí neuvěřitelné zahrady, jako například Butchartovy zahrady.

5. Aljaška

Aljaška je ohromující oblast Severní Ameriky a ideální destinací pro ty, kteří chtějí vidět netknutou přírodu s vysokými horami, množstvím ledovcových jezer a arktickou zvěří. Mezi nejpopulárnější místa patří hlavní město Juneau, ledovce Tracy Arm Fjord a Kjenai Fjords Národní park.

6. Death Valley

Death Valley je jeden z nejteplejších regionů na světě a nachází se na hranici Kalifornie a Nevady. Návštěvníci tu mohou vidět ohromující horniny a písečné duny, stejně jako mnoho přírodních vodních útvarů. I když zde není mnoho života, Death Valley je přesto plné neuvěřitelné krásy.

7. Kanadské Skalnaté hory

Kanadské Skalnaté hory se nacházejí v západní Kanadě a patří k nejkrásnějším přírodním místům v Severní Americe. V této oblasti se nachází mnoho hlubokých jezer, kaňonů a divokých řek, a také tu lze vidět divokou zvěř, včetně losů a karibů.

8. Miami Beach

Miami Beach je jedním z nejoblíbenějších letovisek v Severní Americe a láká návštěvníky z celého světa. Má krásné písčité pláže, luxusní hotely a restaurace, a také tolik známý Art Deco okres, který nabízí celou řadu jiných aktivit, jako jsou muzea, galerie a umělecké výstavy.

9. San Francisco

San Francisco je známý svým ikonickým hrázděným mostem Golden Gate, ale tato kalifornská destinace nabízí mnohem více. Má krásné parky, odlišné čtvrti s bohémskou atmosférou a nepřeberné množství restaurací, kaváren a obchodů. Pro návštěvníky jsou k dispozici také památky jako je Alcatraz a Univerzum Exploratorium.

10. Toronto

Toronto je největší město Kanady a láká návštěvníky po celý rok. Nachází se zde Shakespearova scéna, krásné letní zahrady a ohromující výhled z vyhlídkového bodu CN Tower. Toronto má také mnoho muzeí, uměleckých galerií a restaurací, a tak neexistuje důvod, proč zde strávit jen pár dní.

Národní parky

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru