10 nejkrásnějších míst, která musíte vidět při cestování po Itálii

Při plánování cesty po Itálii si nelze nevšimnout bohatství kulturních, historických a přírodních krás této země. Pokud se chystáte vydat se na tuto dobrodružnou cestu, podívejte se na několik míst, která rozhodně stojí za návštěvu.

Benátky

Benátky jsou favoritem milovníků romantiky, kteří chtějí zažít vzrušení při plavbě gondolou po Grand Canal nebo se projít úzkými uličkami a mosty s jedinečnou architekturou. Slavný Karneval v Benátkách, který probíhá v únoru, rozhodně stojí za návštěvu.

Řím

Řím, hlavní město Itálie, je plné historických památek, jako Koloseum, Vatikán nebo římské fórum. Dále můžete navštívit Fontánu di Trevi, kde si přejete, nebo si dát výborné italské jídlo v některé z mnoha restaurací.

Cinque Terre

Cinque Terre je území skládající se z pěti malebných vesniček na pobřeží Ligurského moře. Mezi těmito vesnicemi jsou nádherné písečné pláže, kde můžete odpočinout a užít si slunce. Také se tu můžete pokochat výhledem na modré moře a pestré domy.

Florence

Florencie, hlavní město Toskánska, je známá jako kolébka renesance. Zde se můžete projít úzkými uličkami s historickými památkami, jako je katedrála Santa Maria del Fiore, Ponte Vecchio nebo Uffizi Gallery. Objevíte tu mnoho uměleckých děl a nádherných budov.

Národní park Gran Paradiso

Národní park Gran Paradiso se rozkládá na území mezi Římem a Turínem. Zde se nachází velké množství zvířat a rostlin, jako například kozorožci, kamzíci a orel skalní. Park nabízí mnoho turistických tras v různých obtížnostech a umožňuje vám zažít přírodu jako nikde jinde.

Amalfi Coast

Amalfi Coast je útesy z bílého kamene, které pěkně kontrastují s tyrkysově modrou barvou moře. Pláže jsou tu úzké a kamenité, ale naštěstí tu najdete i místa, kde můžete trochu relaxovat. Oblast je také známá svou kuchyní, jako je mozzarella di bufala a limoncello.

Siena

Siena leží v Toskánsku a je známá proslulým koňským závodem Palio di Siena, který se koná každý rok v červenci a srpnu. Navštivte náměstí Piazza del Campo s mnoha historickými památkami, kde se koná tento závod i mnoho dalších akcí.

Pompeje

Pompeje jsou město, které bylo zničené výbuchem Vesuvu v roce 79 n. l. Město však bylo zachováno jako archeologická památka. Procházejte se ulicemi a na vlastní oči vidíte, jak vypadala starověká města a jak se tehdy lidé živili a obchodovali.

Zde uvádíme pouze několik míst, která rozhodně stojí za návštěvu při cestování po Itálii. Nezapomeňte si ale užít také italskou kuchyni a kávu!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru